top of page
2. Kocaeli Evde Sağlık ve Palyatif Sağlık Hizmetleri Sempozyumu

Tarih: 28 Nisan 2016

Yer: The Ness Otel

 

2. Kocaeli Evde Sağlık ve Palyatif Sağlık Hizmetleri Sempozyumu

 

          Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve EVSAD tarafından ortaklaşa düzenlenen 2’nci Evde Sağlık ve Palyatif Bakım Sempozyumu gerçekleştirildi. Sempozyumda evde sağlık ve palyatif hizmetlerle ilgili bilgiler verildi.

       

       Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından Sağlık ve Sosyal Hizmetler Derneği Federasyonu(SADEFE), Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Derneği(EVSAD), Palyatif Sağlık Hizmetleri Derneği(PASİDER) işbirliğiyle düzenlenen 2’nci Evde Sağlık ve Palyatif Bakım Sempozyumu The Ness Otel’de gerçekleştirildi. Sempozyumda evde sağlık ve palyatif hizmetlerle ilgili bilgiler verildi Sempozyumda konuşan Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Derneği Gazi Alataş, “Komşuluk hukukunu esas alan, komşuların birbirini desteklediği Gönül Komşusu Projesi’ni İl bazında Kocaeli’de başlatmak istiyoruz” dedi.

Sempozyuma, Vali Yardımcısı Aziz İnci, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan Kamu Hastaneleri Birliği Op.Dr.Şenol Ergüney, Ankara Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı Op. Dr. Orhan Koç, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dernekleri Başkanı Dr. Gazi Alataş, Sağlık Bakanlığı Bakan Müşaviri Mine Tunçel, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Toplum Sağlığı Daire Başkanı Kanuni Keklik, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Zafer Utkan ve Tıp Fakültesi Başhekimi Nuh Zafer Cantürk, İl Sağlık Müdürü Mürsel Durmaz,Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık, Halk  Sağlığı Müdürü Sinan Öztürk,  Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Türksel Dülgergil, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı sağlık tesisleri evde sağlık birimleri, palyatif bakım merkezlerinde görev yapan sağlık personelleri,  diyetisyenler, sosyal hizmet uzmanları, hastane yöneticileri, sağlık bakım hizmetleri müdürleri ve İlimiz özel hastanelerde ilgili alanlarda görev yapan sağlık personelleri ile İl dışından bu alanda hizmette bulunan sağlık çalışanları katılım sağladı.

bottom of page